Maszyny komunalne, rolnicze, leśne i sadownicze
71 352 73 55
liwex@liwex.com.pl

Rębaki do drewna

Proponujemy Państwu bardzo wydajne, szybkie rozdrabniacze gałęzi. Nasze rębaki do drewna mogą rozdrabniać gałęzie o średnicy do 7 cm – modele PIRANIA, lub o średnicy do 10 cm - modele PIRANIA 10.

Urządzenia te są produkowane w Czechach i cieszą się bardzo dobrą opinią wśród klientów w całej Europie. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów, rębaki te cechują się bardzo duża wytrzymałością, co sprawia że są to urządzenia z powodzeniem stosowane podczas prac o dużej intensywności. Warto również dodać, iż konstrukcja oferowanych maszyn zapewnia duży komfort pracy.

Producent do każdego z wyżej wymienionych modeli proponuje wersje:

  • wersja zaciągnikowa (często określany jako rębak ciągnikowy) - napęd z WOM
  • elektryczne - napęd z silnika elektrycznego
  • elektryczne rębaki ciągnikowe - napęd maszyny z WOM lub z silnika elektrycznego
  • z możliwością doczepienia przyczepy - lej podający jest z boku, lej wysypowy z tyłu ciągnika.

We wszystkich typach i modelach zrębarek elementem, który wciąga materiał a potem go rozdrabnia jest ślimak.

W związku z tym zrębki mają długość ok. 4-5 cm, co przy gałęziach o średnicy 5-8 cm daje zrębki, które wielkością i kształtem przypominają brykiet.

Rębak ciągnikowy

PIRANIA wyposażony w zaczep dzięki możliwości podłączenia do ciągnika, doskonale sprawdza się przy zrębkowaniu, które należy przeprowadzać przy drogach. Lej wsypowy jest ustawiony bokiem do ciągnika, a w zamian za tą zmianę, można zaczepić do zestawu przyczepę, na którą od razu można ładować zrębki wychodzące z rębaka.

Rębak ciągnikowy z uwagi na dużą mobilność to przede wszystkim duży komfort użytkowna, nie tylko przy drogach ale również podczas prac na dużym terenie gdzie konieczne byłoby przenoszenie obrabianego materiału.