Maszyny komunalne, rolnicze, leśne i sadownicze
71 352 73 55
liwex@liwex.com.pl

Kosiarki bijakowe

Czym jest kosiarka bijakowa?

Kosiarka bijakowa jest maszyną przeznaczoną do koszenia trawy lub porostów o średnicy gałęzi max 4 cm. Urządzenia te nie posiadają pojemników zbierających, a skoszona trawa, pozostaje na ziemi, tworząc, tzw. mulcz.

Oferowane przez naszą firmę kosiarki bijakowe, produkowane są przez słoweńską firmę INO, która dzięki swojej nowoczesnej technologii, jakości stosowanych materiałów, osiągnęła bardzo wysoki standard swoich produktów, czym zyskała sobie uznanie wśród klientów z całego świata.

Firma INO za naszym pośrednictwem oferuje całą gamę kosiarek bijakowych od 60 cm do 3m długości roboczej, możliwością montażu za i przed ciągnikiem oraz z wysięgnikiem, do koszenia poboczy. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów oraz nieskomplikowanej konstrukcji, oferowane kosiarki bijakowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością.

Jaką kosiarkę bijakową wybrać?

Najczęściej kupowane na polskim rynku modele, to MKM (z wysięgnikiem) ELITE lub ELITE L. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z kartami produktowymi tych maszyn. Modele te zaliczane są do grona najbardziej efektywnych kosiarek bijakowych, charakteryzujących się bardzo dobrą relacją ceny w stosunku do jakości. Kosiarka bijakowa z serii ELITE to urządzenie, które sprawdza się praktycznie w każdym terenie.

Noże stosowane w tych urządzeniach, to najczęściej bijaki, jednak w razie potrzeby, na powierzchniach bardziej zadbanych i często koszonych,używane mogą być także noże „Y”.

Kosiarka bijakowa - na co zwrócić uwagę?

Podczas pracy kosiarki bijakowej, niezwykle istotym jest aby pozwialała ona na swobodne dotarcie nawet do trudnych miejsc. Dlatego też rozważając zakup kosiarki bijakowej, powinniśmy zwrócić uwagę na sposób jej mocowania oraz sprawdzić czy istnieje możliwość jej zamontowania przed pojazdem oraz czy dostępna jest opcja wysuwu. Dodatkowo warto zastanowić się w jakich na jakich terenach urządzenie będzie wykorzystywane i na tej podstawie dobrać długość roboczą kosiarki bijakowej.